3 مزیت و عیب جت پرینتر CIJ

3 مزیت و عیب جت پرینتر CIJ

 • 1-جت پرینتـرهای CIJ:

  ایـن جـت پرینترها که در سال 1990 میلادی به صورت عمده وارد بازار شدند جت پرینترهایی با حجم بزرگ که از سه قسمت اصلی مدار الکترونیک، مدار هیدولیک و هد تشکیل شده اند.

  مدار اکترونیک این جت پرینترها پیشرفته بوده و عملکرد کل دستگاه را مدیریت می کنند، مدار هیدرولیک این جت پرینترها معمولاً متشکل از مخزن یا تانک جوهر، مخزن حلال، مخزن میکس جوهر و حلال، انواع فیلتر، انواع ولو، پمپ موتور جهت انتقال جوهر به هد و کمپرسورهای بزرگ و یا مینیاتوری می باشند در این جت پرینترها جوهر و حلال پس از میکس شدن و غلظت سنجی توسط پمپ موتور با فشار 5/5 بار به هد دستگاه منتقل می شوند جوهر پس از خروج از نازل توسط پلیت های ولتاژ باردار شده و توسط پلیت های ولتاژ منحرف شده و بر روی محصولات در حال حرکت پرتاب می گردند الباقی جوهر توسط یک مکنده با گاتر مجدداً به مخازن جوهر منتقل می شوند این سیکل بطور مرتب در این نوع جت پرینترها در جریان میباشد.

  -مزیت جت پرینترهای CIJ:

  1-سرعت جت پرینترهای CIJ بسیار بالا می باشد بطوری که اگر دو خط پیغام برای چاپ بخواهیم با سرعت 300 متر در دقیقه قابلیت چاپ را دارند.

  2- زمان خشک شدن جوهر بر روی محصول پس از چاپ در جت پرینتر CIJ بسیار کم می باشد بطوری که معمولاً بین 1 تا 3 ثانیه برآورد میگردد.

  3- جت پرینتر CIJ قابلیت چاپ بصورت عمودی- افقی و از پایین به بالا را دارد.

  – معایب جت پرینتر CIJ:

  1- قیمت بسیار بالا

  2- این نوع جت پرینترها به علت استفاده از حلال های قوی و دارا بودن قطعات مکانیکی و هیدرولیکی زیاد نیازمند به سرویس های دوره ای بوده و در حال حاضر تعویض فیلترهای آن و قطعات آن بسیار پر هزینه می باشد.

  3- در این نوع جت پرینترها به علت استفاده از حلال های شیمیایی قوی و اسپری شستشو علاوه بر آسیب به محیط زیست موجب ناراحتی های تنفسی و پوستی اپراتور نیز میگردند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  No Comments

  Post A Comment
  021-62837000