جت پرینتر (تاریخ زن)

جت پرینتر (تاریخ زن)

 • درباره جت پرینتر ها و تاریخ زن ها چه میدانید؟

  جت پرینتر ها  به دو صورت دستی و جت پرینتر ثابت یا صنعتی وجود دارند. همانطور که از اسم آنها مشخص است کاربرد هر کدام با بقیه متفاوت است.

  ممکن است مفهوم چاپگرهای جوهرافشان دستی به درستی متوجه نشده باشید و گمان کنید تنها یک مدل جت پرینتر که با دست میتوان از آن استفاده کرد.، اما اینطور نیست. بلکه ابزار بسیار پیچیده ای نیز نیست. این چاپگرها که «چاپگرهای جوهرافشان قابل حمل» نیز نامیده می‌شوند، برای ارائه چاپ سیار در حال حرکت اختراع شدند. این برنامه ها شامل کارگاه ها، مزارع شرکت ها یا انبارها هستند. در ابتدا، مردم برای چاپ حروف، برچسب ها و اعداد روی محصولات خود از استنسیل و رول کد استفاده می کردند. اما با ظهور این چاپگرهای دستی، مردم اکنون به یک روش چاپ راحت و سریع دسترسی پیدا کردند. علاوه بر این، ماشین های کدگذاری جوهرافشان سنتی بسیار سنگین هستند. علاوه بر این، چاپگرهای سنتی حاوی چندین سیم و اتصال هستند.

   

  کاربرد اصلی چاپگر قابل حمل در مناطقی است که کالاها در آن جابجا می شوند، مانند خط مونتاژ. این را می توان به ویژه در مرحله انبار و حمل و نقل زنجیره تامین مشاهده کرد. اما وقتی نوبت به چاپ بارکد، حروف یا هر کد گرافیکی دیگر می رسد، چاپگرهای سنتی عملکرد خوبی ندارند. به منظور مشخص کردن محصولات با جزئیات لازم در زمان واقعی، چاپگرهای دستی بهترین گزینه موجود هستند. این به نوبه خود به جلوگیری از هدر رفتن منابع کمک می کند. بنابراین، چاپگرهای دستی قابل حمل چاپ را برای مشاغل و افراد در حال حرکت بسیار آسان کرده است.

  چاپگرهای جوهر افشان دستی چه کاری می توانند انجام دهند؟

  در مقایسه، چاپگرهای جوهرافشان دستی می توانند برای شما معجزه کنند. این جت پرینتر دستی معمولاً بسیار سبک هستند و حمل آن آسان است و وضوح چاپ با کیفیت بسیار بالایی نیز دارد. علاوه بر این، این چاپگرها می توانند کارهای شگفت انگیز زیادی را انجام دهند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. 

  اولین و مهمترین مزیت این چاپگرهای قابل حمل دستی،متحرک بودن آنهاست. جاهایی که نمی توانید چاپگرهای سنتی و حجیم خود را ببرید، چاپگرهای دستی به راحتی می توانند قابل حمل باشند. با توجه به باتری های قابل شارژی که دارند، زمان کار خوبی دارند و می توانند تمام نیازهای چاپ موبایل شما را برآورده کنند. به علاوه، کارتریج‌های جوهر قابل تعویض، کل فرآیند چاپ را بسیار آسان و سریع می‌کنند.

  چاپگرهای جوهرافشان دستی از خانواده پرینترهای کدگذاری جوهرافشان حرارتی هستند. علاوه بر وزن سبک و اندازه کوچک، کار با آنها بسیار آسان است. این نسبت به چاپگرهای جوهرافشان سنتی مزایای زیادی دارد. چاپ روی سطوح مختلف چاپگرهای جوهر افشان دستی بسیار ناهموار هستند. در نتیجه، این چاپگرها می توانند بر اساس نیاز شما بر روی چندین سطح چاپ کنند.

  تعدادی از سطوحی که می توانید از این چاپگرها استفاده کنید عبارتند از:

  چوب

  بتن

  کاغذ

  پلاستیک

  فلز

  شیشه

  بنابراین، می توانید تصور کنید که برچسب گذاری و علامت گذاری محصولات خود، صرف نظر از جنس آنها، با این چاپگرهای جوهرافشان قابل حمل چقدر برای شما آسان می شود. ارائه چاپ های سریع با پیشرفت تکنولوژی، جدیدترین چاپگرهای جوهرافشان دستی فوق العاده سریع هستند. علاوه بر این، صفحه نمایش لمسی آنبرد شما را قادر می سازد تا در عرض چند ثانیه تغییرات مورد نیاز را انجام دهید.

  ما به شما این اطمینان را می دهیم که با توجه به تکنولوژی پیشرفته چاپ، با استفاده از این چاپگرها در زمان و هزینه خود صرفه جویی زیادی خواهید کرد.

  چاپ بارکد، Q-Code

  در حالی که چاپ بارکد و سایر کدهای شناسایی می تواند برای چاپگرهای معمولی دردسرساز شود، چاپگرهای دستی راه حل آسانی را برای شما فراهم می کنند. می توانید از این چاپگرها برای چاپ بارکدهایی استفاده کنید که در غیر این صورت برای چاپ به چاپگرهای خاصی نیاز دارند. از این رو، می‌توانید محصولات خود را با بارکد برچسب‌گذاری کرده و بدون استفاده از چاپگر مخصوص آن‌ها، برچسب‌گذاری کنید. این ویژگی چاپگرهای دستی را به ابزاری بسیار قدرتمند برای هر کسب و کاری تبدیل می کند.

  صنایع عمده ای که از چاپگرهای جوهرافشان دستی استفاده می کنند

  صنعت بسته بندی

  چاپگرهای دستی به طور گسترده در صنعت بسته بندی استفاده می شوند. از آنجایی که بسته بندی حوزه وسیعی است که بخشی از انواع شرکت های FMCG است، چاپگرهای دستی سهم بزرگی را ایفا می کنند. وظیفه اصلی چاپگر جوهر افشان دستی چاپ کدهای QR، برچسب ها، جزئیات ساخت و غیره است. علاوه بر این، صنایع از این چاپگر برای چاپ تک یا در برخی موارد دولاینر روی انواع بسته بندی محصولات استفاده می کنند. به دلیل ماهیت ساده آن، هر کسی می تواند آن را فقط پس از یک “جلسه توسط شرکت صنعت آوران نوین برگزار میشود” اجرا کند.

  انبارها و مدیریت انبار

  علاوه بر این، چاپگرهای جوهرافشان دستی قابل حمل نیز در خط تولید استفاده می شوند. این خطوط تولید در انبارها یا صنایع گسترده شده است. معمولاً برای کدگذاری دسته ای محصول و علامت گذاری تاریخ انقضا به راحتی بین منابع مفید و غیر مفید تمایز قائل می شود. علاوه بر این، در طول فرآیند مدیریت ذخیره سازی، می توانید برچسب های مختلفی را برای محصولات چاپ کنید. این شامل برچسب‌های قابل سرویس، برچسب‌های غیرقابل سرویس، موارد نگهداری و غیره می‌شود. در نتیجه این چاپگرهای دستی، مدیریت محصولات ذخیره‌سازی برای شما بسیار آسان می‌شود.

  چاپگر جوهر افشان دستی چگونه کار می کند؟

  همانطور که در بالا ذکر شد، کار با چاپگرهای جوهر افشان بسیار آسان است. در نتیجه می توانید بدون توجه به تحصیلات یا آموزش خود به راحتی آن را مدیریت کنید. باور عمومی بر این باور است که چاپگرهای جوهرافشان چیزی جز نسخه ارتقا یافته چاپگرهای ماتریس نقطه ای نیستند. در حالی که چاپگرهای ماتریس نقطه ای از سوزن های فلزی استفاده می کردند، این چاپگرهای جوهرافشان قابل حمل از تفنگ های کوچک استفاده می کنند. این تفنگ های کوچک در هر ثانیه صدها نقطه جوهر را روی محصول شلیک می کنند. مانند چاپگرهای ماتریس نقطه‌ای، پرینترهای جوهرافشان نقاط جوهری را بیرون می‌کشند که دیدن آنها برای چشم انسان بسیار کم است. بنابراین این جوهر افشان های دستی چاپ با وضوح خوبی تولید می کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  No Comments

  Post A Comment
  021-62837000