جت پرینترهای DOD

جت پرینترهای DOD

 • در مقاله های آینده بیشتر به توضیح انواع جت پرینتر ها ، از جمله جت پرینتر های dodخواهیم پرداخت.این نوع چاپگرهای صنعتی پس از جت پرینترهای CIJ وارد بازار شدند .در ادامه مقاله توضیح مفصل تری در خصوص قطعات خواهیم داد و خواهیم که به صورت تعمدی چه فطعاتی حذف شده اند و چرا؟ در این نوع تاریخ زن ها بصورت تعمدی کلیه قطعات مکانیکی از قبیل پمپ، ولو، شلنگ های متعدد، فیلترها، تانکهای جوهر و حلال، گاتر، پلیت های ولتاژ و…. حذف شدند و با حذف قطعات اشاره شده علاوه بر پایین آمدن قیمت دستگاه وابستگی فنی کاربران به کمپانی های فروشنده به طور چشمگیری کاسته شده در این نوع چاپگرهای صنعتی جوهر براساس خاصیت اسمزی از کارتریج های جوهر حرکت می کند و به اندازه مورد نیاز در پشت نازل ها منتظر دستـور چاپ می باشد، هد این نوع چاپگرهای صنعتی مجهز به 128 نازل می باشد که هر نازل مجهز به پیزو الکتریک می باشد ، هدهای استفاده شده در این نوع جت پرینترها از نوع XAAR انگلستان می باشد پس از وارد آمدن ولتاژ به پیزو الکترونیک ها که مانند یک قلب عمل میکنند به جوهر فشار وارد کرده و باعث پرتاب آن بر روی محصول میشود.

  در هـد این نـوع چاپگرهای صنعتـی بـه علت استفاده از 128 نازل میـکرونی کیفیت چاپ آن نسبت به جت پرینترهای CIJ بالاتر می باشد که معمولا حدود 180 dpi برآورد می گردد.

  چاپگرهای صنعتی DOD بر خلاف جت پرینترهای CIJ نیازی به سرویس های ماهانه نداشته و با حذف حلال در سیستم جوهر رسانی این نوع چاپگرها، هزینه های نگهداری آن پایین تر می باشد ولی زمان خشک شدن جوهر بر روی محصول پس از چاپ نسبت به جت پرینترهای CIJ بالاتر می باشد سرعت چاپگرهای صنعتی DOD 100 متر در دقیقه بوده و توانایی استفاده از کارتریج های رنگی را نیز دارند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  No Comments

  Post A Comment
  021-62837000